Lempo-Volley tiedottaa liittyen koronavirukseen: seuran harjoitukset peruttu toistaiseksi

12.3.2020

Lentopalloliitto on päättänyt pysäyttää lentopallon kaiken sarjatoiminnan toistaiseksi koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi. Se tarkoittaa, että loppuviikon ja tulevan alkuviikon ottelut kaikilta Lempo-Volleyn joukkueilta on peruttu.

Lentopalloliiton hallitus kokoontuu ensi viikon keskiviikkona 18.3., jolloin se päättää jatkotoimenpiteistä. Silloin saadaan lisätietoa, kuinka liiton sarjoja jatketaan, ja asiasta tiedotetaan lisää.

Lempo-Volleyn hallitus on tilanteesta johtuen päättänyt peruuttaa kaikki seuran harjoitukset ja ottelut toistaiseksi 12.3. alkaen. Asiaan palataan ja tiedotetaan lisää viimeistään, kun liitto antaa lisätietoa 18.3.

Lempo-Volleyn hallitus
Klo 17.47
12.3.2020

Lentopalloliiton tiedote: https://www.lentopalloliitto.fi/elamyksia/uutiset/uutisarkisto/lentopalloliitto-paatti-pysayttaa-sarjatoiminnan-toistaiseksi.html