Lempo-Volleyn kausijulkaisu 2019-2020 julkaistu!

29.12.2019

Lempo-Volleyn kauden 2019-20 kausijulkaisu on julkaistu maanantaina 30. joulukuuta. Kausijulkaisu saatiin valmiiksi sopivasti juurin seurahistorian ensimmäisen toimintavuoden loppuun. Kausijulkaisu on samalla kauden 2019-20 läpikäyntiä sekä historiallinen taltiointi seuran alkutaipaleesta ja ensimmäisestä vuodesta 2019.

Kannattaakin tutustua 45-sivuiseen laajaan pakettiin Lempo-Volleysta ajan kanssa!

Kausijulkaisussa käsitellään muun muassa seuran joukkueet ja niiden toimintaa, ja seuran syntymistä, historiaa ja alkutaivalta. Lisäksi on useampi mielenkiintoinen kirjoitus seuratoimijoilta, sukelletaan Power Cupiin ja biitsikesän muistelmiin ja lukemalla saa paljon tärkeää ja mielenkiintoista yleistietoa Lempo-Volleysta.

Kausijulkaisu julkaistaan verkossa julkaistavana pdf-versiona, eikä siitä ole erikseen painettua versiota.

Kausijulkaisun kasaamisesta on vastannut julkaisun päätoimittaja, Lempo-Volleyn tiedottaja Antti Raunio.

Tästä pääset lukemaan Lempo-Volleyn kausijulkaisun 2019-20: