Live ja tallenteet

Lempo-Volleyn runkosarjan kotipelit ja iso osa vieraspeleistä lähetetään maksullisina lähetyksinä Solidsport-palvelussa. Täältä lisätietoa

TULEVAT LIVET

La 10.12. Lempo - Isku Solidsport ja Aamulehti⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠


LEMPON FACEBOOK-SIVUT JOSSA AINA LINKKI LIVESTÄ


LIVETALLENTEET 2022-2023

Ti 6.12. Suomen cup Lempo-Volley - Savo Volley, livelähetys aamulehti.fi

La 3.12. Lempo-Volley - Jymy Solidsport

La 26.11. East - Lempo klo 17 Solidsport

Su 20.11. Lempo - Kuortane Solidsport

La 13.11. Jymy - Lempo Solidsport klo 13

La 29.10. Lempo-Volley - Sampo Solidsport

Su 23.10. Etta - Lempo-Volley Solidsport

La 22.10.  Kisko - Lempo-Volley Solidsport

La 15.10. klo 17 Lempo-Volley - Kisko Solidsport

La 1.10. klo 15 Lempo-Volley - KaVe Solidsport

Pe 16.9. klo 19 harjoituspeli Lempo-Volley - Isku Lempo-Volley miehet Facebook

To 1.9. Lempo-Volley - VaLePa Lempo-Volley miehet Facebook (Youtube)

Pe 26.8. Lempo-Volley - Akaa-Volley harjoitusottelu (Youtube)

La 27.8. Lempo-Volley 1 - Lempo-Volley 2 (Facebook)


LIVETALLENTEET 2021–2022

PUDOTUSPELIT

Su 3.4. klo 16 Lempo-Volley - Isku (Aamulehti, Solidsport)

La 2.4. klo 16 Kyky - Lempo-Volley (Kykyn live täällä FB-ryhmässä)

Su 27.3. Lempo-Volley - Isku (Aamulehti, Solidsport)

La 26.3. Isku - Lempo-Volley (Aamulehti)

Su 20.3. Lempo-Volley - Karhulan Veikot (Solidsport)

La 19.3. Karhulan Veikot - Lempo-Volley (Solidsport)

RUNKOSARJA

Su 13.3.2022 East Volley - Lempo-Volley klo 14 (Solidsport)

La 5.3.2022 Lempo-Volley - Nurmon Jymy klo 16  (Solidsport)

La 26.2.2022 Isku - Lempo-Volley klo 17.30  (Aamulehti)

La 19.2.2022 Lempo-Volley - NaPa (Solidsport)

La 12.2.2022 Lempo-Volley - Kyyjärven Kyky (Solidsport)

Su 6.2.2022 KaVe - Lempo-Volley  (Solidsport)

Su 23.1.2022 Sampo - Lempo-Volley  (Solidsport)

15.1.2022 Lempo-Volley - Murikat 3-1 (Solidsport)

2.1. Pälkäne  - Lempo-Volley 0-3 (Aamulehti)

18.12. Lempo-Volley - East Volley 3-1 (Solidsport)

4.12. Lempo-Volley - Pälkäne 3-1 (Aamulehti)

27.11.2021 Kyky - Lempo-Volley 1-3 (Kykyn Facebook-ryhmä)

20.11.2021 Lempo-Volley - Isku 3-1 SOLIDSPORT LIVE, AAMULEHTI LIVE

14.11.2021 Kisko - Lempo-Volley 3-2 (Solidsport)

13.11.2021 NaPa - Lempo-Volley 2-3 (Solidsport)

6.11.2021 Lempo-Volley - KaVe 3-0 (Solidsport)

23.10.2021 Lempo-Volley - Sampo 3-0 (Youtube)

17.10.2021 Murikat - Lempo-Volley 3-1 (Youtube) peli pelattiin Lempäälässä

3.10.2021 Nurmon Jymy - Lempo-Volley 1-3 (Youtube)

25.9.2021 Lempo-Volley - Oulun Kisko 3-0 (Youtube)

HARJOITUSPELIT

27.8.2021 Lempo-Volley – Akaa-Volley 1–3 (Youtube)

3.9.2021 Lempo-Volley – Pälkäneen Luja-Lukko 4–0 (Youtube)

7.9.2021 Lempo-Volley – VaLePa 0–4 (Youtube)

20.9.2021 Rantaperkiön Isku – Lempo-Volley 3–1 (Youtube)


PARHAAT PALAT -KOOSTEET

3.10.2021 Nurmon Jymy - Lempo-Volley 1-3 

25.9.2021 Lempo-Volley - Oulun Kisko 3-0 


1-SARJAN OTTELUIDEN LIVETALLENTEET 2020–2021

Tallenteet ovat pääsääntöisesti ladattu Youtubeen. Pelin nimeä klikkaamalla pääset katsomaan tallennetta.

Pudotuspelit:

11.4.2021 2. välierä Kyky – Lempo-Volley 3–2
10.4.2021 1. välierä Lempo-Volley – Kyky 1–3 (Aamulehden tallenne)
4.4.2021 2. puolivälierä Lempo-Volley – Pielaveden Sampo3–0 (Aamulehden tallenne)
3.4.2021 1. puolivälierä Pielaveden Sampo – Lempo-Volley 0–3

Runkosarja:

28.3.2021 Kyky – Lempo-Volley 3–2
26.3.2021 TuTo Volley – Lempo-Volley 3–2 (maksullinen TuTon lähetys)
21.3.2021 Nurmon Jymy – Lempo-Volley 1–3
13.3.2021 Pielaveden Sampo – Lempo-Volley 1–3
7.3.2021 Pälkäneen Luja-Lukko – Lempo-Volley 0–3 (Aamulehden tallenne)
6.3.2021 Lempo-Volley – Kuortane 3–2
osa 1 (1. erän 10-9 asti)
osa 2 (1. erän lopusta loppuun)
28.2.2021 East Volley – Lempo-Volley 3–1
27.2.2021 Rantaperkiön Isku – Lempo-Volley 3–2 (Aamulehden tallenne)
20.2.2021 Lempo-Volley – Nurmon Jymy 3–1
14.2.2021 Karhulan Veikot – Lempo-Volley 0–3
31.12021 Lempo-Volley – Pielaveden Sampo 3–0
23.1.2021 Lempo-Volley – Napapiirin Palloketut 3–1
21.11.2020 Lempo-Volley – Rantaperkiön Isku 3–0
14.11.2020 Lempo-Volley – Karhulan Veikot 3–2
7.11.2020 Lempo-Volley – TuTo Volley 1–3
31.10.2020 Napapiirin Palloketut – Lempo-Volley 1–3
25.10.2020 Lempo-Volley – Kyyjärven Kyky 3–2
18.10.2020 Kuortane – Lempo-Volley 2–3
10.10.2020 Lempo-Volley – Pälkäneen Luja-Lukko 3–0
3.10.2020 Lempo-Volley – East Volley 3–0

Suomen cup:

16.1.2021 Lempo-Volley – VaLePa (tallenne Aamulehden sivuilla)

Harjoituspelit:
24.9.2020 Rantaperkiön Isku – Lempo-Volley 2–1
11.9.2020 Pälkäneen Luja-Lukko – Lempo-Volley 0–4
4.9.2020 Lempo-Volley – VaLePa 0–4
29.8.2020 Lempo-Volley – Kuortane 4–1
28.8.2020 Lempo-Volley – Akaa-Volley 1–3, osa 1 ja osa 2
19.8.2020 Team Winclean – Lempo-Volley 2–3

Parhaat palat -koosteet:
Parhaat palat 20.2.2021 Lempo-Volley – Jymy
Parhaat palat 31.1.2021 Lempo-Volley – Sampo
Parhaat palat 23.1.2021 Lempo-Volley – NaPa
Parhaat palat 21.11.2020 Lempo-Volley – Isku
Parhaat palat 14.11.2020 Lempo-Volley – Karhulan Veikot
Parhaat palat 7.11.2020 Lempo-Volley – TuTo Volley
Parhaat palat 25.10.2020 Lempo-Volley – Kyky
Parhaat palat 10.10.2020 Lempo-Volley – Pälkäne
Parhaat palat 3.10.2020 Lempo-Volley – East Volley
Parhaat palat 4.9.2020 Lempo-Volley – VaLePa
Parhaat palat 29.8.2020 Lempo-Volley – Kuortane
Parhaat palat 19.8.2020 Team Winclean – Lempo-Volley