Lempo-Volley mukana Seurapaitapäivässä!

1.4.2020

Tiistaina 31.3. vietettiin Olympiakomitean lanseeraamaa Seurapaitapäivää, joka liittyy  Seurasydän-kampanjaan. Myös Lempo-Volley otti osaa ja näytti seuraylpeyttä pukeutumalla oman seuran väreihin. Lempon-sinistä pukivat päälle seuran pelaajia, toimihenkilöitä ja hallituksen jäseniä.

Täältä lisätietoa Seurapaitapäivästä ja Seurasydän-kampanjasta

Samalla kun pitää pelipaitaa päällä, pystyy tekemään muun muassa hyvän treenin, keskustelemaan kaverin kanssa, nauttimaan takkatulesta tai päivittämään seuran kotisivuja, kuten alla olevista kuvista huomaa.

Lempolaisten kuvia ja D-tyttöjen upean Seurapaitapäivä-videon näet alla olevista Facebook-upotuksista. 

Seurapaitapäivän julkaisuja voit seurata sosiaalisessa mediassa aihetunnisteilla #seurapaitapäivä ja #seurapaitapäiväkotona, joka liittyy vallitsevaan koronavirustilanteeseen ja kehotukseen olla kotona, niin kuin lempolaisetkin kuvissaan pitivät omaan seurapaitaa kotioloissa.

Artikkelin pääkuvassa Lempo-Volleyn varapuheenjohtaja Ossi Vesanen omassa etötyötoimistossaan kotonaan Lempäälässä. Kuva: Johanna Vesanen