Seuran toiminta pysyy yhä toistaiseksi keskeytettynä, sama linjaus myös beach volley -toiminnassa

16.4.2020

Lempo-Volleyn hallitus päätti kokouksessaan 15.4. jatkaa seuran harjoitus- ja ottelutoiminnan keskeyttämistä toistaiseksi vallitsevan koronavirustilanteen vuoksi. Lempo-Volley seuraa tilanteessa Suomen hallituksen, Lentopalloliiton ja Lempäälän kunnan ohjeistusta.

Tilannetta tarkastellaan jälleen uudestaan 13.5. tai tilanteen mukaan aikaisemmin. Tällä hetkellä Lempäälän kunta on sulkenut liikuntatilat, eikä ennen niiden käyttökiellon purkamista täysimittainen joukkuetoiminta ole mahdollista.

Sama linjaus koskee myös Lempo-Volleyn beach volley -toimintaa. Seuran biitsiryhmillä ei ole toimintaa eikä seura käytä biitsivuoroja ennen kuin myös muu seuran liikuntatoiminta on mahdollista ja liikuntatoiminnan keskeytys on purettu.

Lue lisää: 

21.3. Lempon toiminta pysyy keskeytyneenä toistaiseksi, liitto tiedotti eri sarjojen tilanteesta

12.3. Lempo-Volley tiedottaa liittyen koronavirukseen: seuran harjoitukset peruttu toistaiseksi